Mantis Bug Tracker

Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0007102E-FATURAe-Fatura Mali Mühür / E-İmzaHerkese Açık2014-03-31 14:192014-03-31 14:30
BildirenMEHMET AFACAN 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0007102: kart sorunu
Soruselamlar. kartımı usd belleğe doğru şekilde taktım. bilgisayarıma takıyorum fakat kart okuyucu takılı değil diye uyarı çıkıyo. akis sistemindede kart okuyucular kısmında çıkmıyo kartım. tubitakı aradım bilim sanayi bakanlığı ankara adresine kart okuyucumu göndermemi istedi. arızalı olduğu için. bu şekildemi yapmam gerekir sizede sormak istedim.
birde bu gidip gelme ne kadar sürer acaba. fatura kesmem gerekirse sorun yaşarmıyım
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0011089)
MEHMET AFACAN
2014-03-31 14:29

birde bu kartımı normal çalışan bir sistemde deneyebilirmiyim. mesela sorunun bilgisayarımda olup olmadığını öğrenmek için. e fatura kesen kartını kullanan bi arkadaşımın bilgisayarında çalışırmı benim kartım. sorun kartta değilse boşuna göndermemiş olurum
(0011090)
zzTUGBA KASIKCI
2014-03-31 14:29
güncelleme tarihi: 2014-03-31 14:30

E-Fatura Portaline giriş yapabilmeniz için öncelikle kartınızın çalışır durumda olması gerekmektedir.

Kart üreticisi (akis için) Tübitak olduğu için kendileriyle irtibata geçmeniz ve süreyi kendilerine sormanız gerekmektedir.

Kartınız çalışmıyorsa sisteme giremeyeceğinizden e-fatura gönderemez ve alamazsınız.

Kartınız çalışıyorsa başka bir bilgisayarla da GİB Portaline giriş yapabilirsiniz.