Mantis Bug TrackerE-Fatura forumu elektronik fatura ile ilgili sıklıkla yaşanan sorunlara dair çözümler sunmak üzere kullanıma sunulmuştur. E-Fatura forumu herkese açık olmakla birlikte kişiye özel sorular da üçüncü taraflar tarafından görüntülenmeden sorulabilmektedir. Dilerseniz üye olmaksızın daha önceden sorulmuş ve çözümlenmiş olan ("Herkese Açık") sorulara erişebilirsiniz. Soru sormak isterseniz üye olmanız gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: http://forum.efatura.gov.tr adresinde soru sormadan önce soracağınız sorunun daha önce sorulup sorulmadığını kontrol ediniz. Bunun için "SORULARI GÖRÜNTÜLE" sayfasındaki "ARA/Filtrele" bölümünden arama yapabilirsiniz. Bu şekilde soru sormaksızın çözüme çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Forum sitesi üzerinden kişisel/kurumsal bilgileri içeren soruların ve cevapların paylaşılması durumunda sorumluluk soruyu soran kişiye aittir. Bu hususta Gelir İdaresi Başkanlığı sorumlu tutulamaz. 01.01.2016 tarihi sonrasında forum sitesi üzerinden sorulan tüm sorular "Özel" olarak sorulmakta ve diğer kullanıcılar tarafından görülememektedir. Başkanlık gerek duyulması halinde soruyu "Herkese Açık" hale getirebilir.

Aşağıda yer alan konularla ilgili olarak dosyanızın bulunduğu kişi ile doğrudan irtibata geçmeniz, ilgili kişiyi bilmiyorsanız efatura@gelirler.gov.tr adresine e-posta atmanız gerekmektedir:

E-Fatura Forumu Kullanma Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Bu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır, sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır. Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir. Cevaplanma tarihine bakınız, daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.Powered by Mantis Bugtracker