Gelir İdaresi Başkanlığı E-Fatura Forumu - E-FATURA
Soru Detaylarını Görüntüle
0007102E-FATURAe-Fatura Mali Mühür / E-İmzaHerkese Açık2014-03-31 14:192014-03-31 14:30
MEHMET AFACAN 
cevaplanmışcevaplandı 
Bu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.
0007102: kart sorunu
selamlar. kartımı usd belleğe doğru şekilde taktım. bilgisayarıma takıyorum fakat kart okuyucu takılı değil diye uyarı çıkıyo. akis sistemindede kart okuyucular kısmında çıkmıyo kartım. tubitakı aradım bilim sanayi bakanlığı ankara adresine kart okuyucumu göndermemi istedi. arızalı olduğu için. bu şekildemi yapmam gerekir sizede sormak istedim.
birde bu gidip gelme ne kadar sürer acaba. fatura kesmem gerekirse sorun yaşarmıyım
Hiçbir etiketi yok.

Cevap
(0011089)
2014-03-31 14:29   
birde bu kartımı normal çalışan bir sistemde deneyebilirmiyim. mesela sorunun bilgisayarımda olup olmadığını öğrenmek için. e fatura kesen kartını kullanan bi arkadaşımın bilgisayarında çalışırmı benim kartım. sorun kartta değilse boşuna göndermemiş olurum
(0011090)
2014-03-31 14:29   
(güncelleme tarihi: 2014-03-31 14:30)
E-Fatura Portaline giriş yapabilmeniz için öncelikle kartınızın çalışır durumda olması gerekmektedir.

Kart üreticisi (akis için) Tübitak olduğu için kendileriyle irtibata geçmeniz ve süreyi kendilerine sormanız gerekmektedir.

Kartınız çalışmıyorsa sisteme giremeyeceğinizden e-fatura gönderemez ve alamazsınız.

Kartınız çalışıyorsa başka bir bilgisayarla da GİB Portaline giriş yapabilirsiniz.