Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0040856E-FATURAe-Fatura Teknik SorularHerkese Açık2016-03-21 11:492016-04-28 11:57
BildirenGAMZE BUYUKACIKGUL 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0040856: E-fatura ulaşmaması
Sorumerhaba,
E-fatura kullanıcısı olan bir firmamız sisteminden e-fatura düzenleyerek tarafımıza göndermiştir. fakat fatura bizim e-fatura sistemimize düşmemiş. karşı taraf faturayı tekrar gönderemiyormuş. Bu durumda ne yapmamız gerekir.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0069999)
zzTUGBA KASIKCI
2016-03-21 15:24

Merhaba,

Zarfların (ve içerisindeki faturaların) alıcıya ulaşıp ulaşmadığını görebilen taraf GÖNDERİCİDİR. Göndericinin sorumluluğu gönderdiği zarfların durumlarının takibini (zarf durumunu sorgulayarak) yapmak, hata aldığı için gitmeyen zarfları varsa hata ayrıntısına göre 2614 numaralı sorunun cevabına bakarak işlem yapmaktır. İlgili işlem tekrar gönderim gerektirirse, yeni zarfın durumu da benzer şekilde sorgulanmalıdır. Çünkü zarf gönderiminde hata alınabilmektedir. Hata alan zarflar alıcıya ulaşmaz -bazı hatalarda ulaşsa bile- zarfın içerisindeki faturalar/yanıtlar hata alındığı için geçersizdir ve hiç oluşturulmamış gibidir. Alıcının sorumluluğu ise sistemini 7*24 çalışır şekilde tutmaktır.

Bu şekilde genel sorulara cevap verilememektedir. Durumun incelenmesi için sorularınızda şu bilgileri YAZIYLA eklemeniz gerekmektedir:
- Faturanın göndericisinin vergi kimlik numarası (gerçek kişi için TC kimlik numarası)
- Faturanın alıcısının vergi kimlik numarası (gerçek kişi için TC kimlik numarası)
- Faturanın zarf numarası
- Faturanın fatura numarası
- Göndericinin zarf durumunu sorguladığında gördüğü durum kodu

İyi günler.


Powered by Mantis Bugtracker