Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0029088E-DEFTERe-Defter Teknik SorularHerkese Açık2015-11-13 14:262015-11-13 14:35
Bildirenbirolcanakbaba 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0029088: e-Defter Gib Başvurusu Hk.
SoruSayın yetkili;

Gib e-defter sayfasından elektronik başvuru yapmaya çalışıyorum. Fakat kaydet deyip mali mühür ile imzaladığım zaman teknik bir sorun ile karşılaşıldı.Lütfen sonra tekrar deneyiniz diyor. 11/11/2015-13/11/2015 3 gündür bu teknik sorun hatası geliyor ve çözülmedi. Ayrıca e-fatura başvuru işlemini sorunsuz halloldu. Bu işlemi yapamadığım için diğer işlemlerimde de aksaklık olmaktadır. Gereği konusunda bilgilendirmenizi bekliyorum. Teşekkürler.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0049911)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2015-11-13 14:35

Merhabalar,

Java’nız 32 bit olmalıdır. 64 bit Java’nız veya 1 den fazla Java’nız olabilir.

Java Control Panelindeki ve İnternet ayarlarındaki Güvenlik sekmesinden Güvenilen Sitelere ekleyiniz. (https://uyg.edefter.gov.tr/edefter/ [^])
Öncelikle her yeni başvuru öncesi Java Cache belleği ile Tarayıcı geçmişini temizlemelisiniz. Tarayıcı geçmişini temizlemek için tarayıcı ekranında ctrl+shift+delete birlikte tuşlayabilirsiniz.

Lütfen başvuru için İnternet Explorer kullanmayınız. Mozilla Firefox tarayıcısını kullanınız. Başvuru esnasında tekrar hata alırsanız hatanızı tespit etme adına hatayı aldığınız andaki TüM ekran görüntüsünü ve Java Logunu göndermelisiniz.

Başvuru sayfasına girdiğinizde sol üstte açılan Java Console da " https://uyg.edefter.gov.tr/edefterbasvuru/esign [^] " ibaresini gördükten sonra işlem yapınız. Applet hemen yüklenmiyor. Biraz beklemeniz gerekiyor.

Java Cache Temizliği için http://forum.efatura.gov.tr/view.php?id=331 [^]
Java Console'unu (Java Logu) Görmek için http://forum.efatura.gov.tr/view.php?id=330 [^]

İyi Çalışmalar.


Powered by Mantis Bugtracker