Mantis Bug Tracker

Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0000330E-FATURAe-Fatura Java SorunlarıHerkese Açık2013-12-17 16:102022-12-12 01:55
BildirenAYSE DEMIROGLU 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0000330: Java Logları
SoruJava loglarını nasıl görüntüleyebilirim?
Etiketlergörüntüle, görüntüleme, Java, log, nasıl
ÖNEMLİ UYARI
Eklenen Dosyalarpng file icon 7.png [^] (42,684 Bayt) 2013-12-17 16:11

png file icon 330.png [^] (16,585 Bayt) 2015-03-27 10:31

- İlişkiler

-  Cevap
(0000264)
zzTUGBA KASIKCI
2013-12-17 16:13
güncelleme tarihi: 2015-12-22 15:21

Öncelikle tarayıcınızı kapatınız.

Java loglarını görüntüleyebilmek için aşağıdaki adımları sırası ile takip ediniz. (Başlat -> Denetim Masası -> Java -> Advanced -> Java Console -> Show console)

1-Bilgisayarınızın Başlat menüsü altında yer alan Denetim Masası (Control Panel) dizinine tıklanır.
2-Denetim Masası içerisinde yer alan Java simgesine tıklanarak Java Kontrol Paneli açılır.
3-Java Kontrol Paneli üzerinde Advanced Sekmesine tıklanır ve “Show console” seçeneği seçilir.

Tarayıcınızı açıp portale giriş yaptığınızda (işlemleri doğru bir şekilde yaptıysanız) "Java Console" adlı bir pencere açılacaktır. İçerisindeki metin seçilip kopyalanabilmektedir. Portale girişte ya da fatura onaylama aşamasında hata alınıyorsa Java Console ekranındaki bilgiler kopyalanıp bir metin (örn word) dosyasına yapıştırılmalı, ardından forum sitemiz üzerinden sorunla birlikte tarafımıza iletilmelidir(Dosya Gönder alanından). (Ek Açıklama:
1. Portale girmeye çalışınız, aldığınız hatayı görünüz.
2. "Java Console" ekranındaki "Copy" düğmesine basınız.
3. Word programını açınız.
4. Sağ tıklayıp "Yapıştır" seçeneğini seçiniz. (2. adımda kopyalanan metin yapıştırılmalı)
5. Dosyayı kaydediniz.
6. Yeni bir soru açarak Dosya Gönder alanından, bilgisayarınızdaki (5. adımda kaydettiğiniz) dosyayı seçip ekleyiniz.)

Bu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.