Mantis Bug TrackerE-Fatura forumu elektronik fatura ile ilgili sıklıkla yaşanan sorunlara dair çözümler sunmak üzere kullanıma sunulmuştur. E-Fatura forumu herkese açık olmakla birlikte kişiye özel sorular da üçüncü taraflar tarafından görüntülenmeden sorulabilmektedir. Dilerseniz üye olmaksızın daha önceden sorulmuş ve çözümlenmiş olan (“Herkese Açık”) sorulara erişebilirsiniz. Soru sormak isterseniz üye olmanız gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: http://forum.efatura.gov.tr adresinde soru sormadan önce soracağınız sorunun daha önce sorulup sorulmadığını kontrol ediniz. Bunun için “SORULARI GÖRÜNTÜLE” sayfasındaki “ARA/Filtrele” bölümünden arama yapabilirsiniz. Bu şekilde soru sormaksızın çözüme çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

E-Fatura Forumu Kullanma Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

ÖNEMLİ NOT: Soru sorarken sorunun içerisinde ya da ekleyeceğiniz ekran görüntülerinde kişisel bilgilerinizin yer alıp almadığına dikkat etmeli, buna göre soru durumunu “Herkese Açık” ya da “Özel” olarak belirlemelisiniz.

E-Fatura forumu üzerinden soracağınız sorularda sorunuzun içeriğinde ve çözümünde unvan, VKN, TCKN gibi kişiye/kuruma ait özel bilgileriniz varsa (Durumu Görüntüle) KESİNLİKLEÖzel” olarak işaretlemelisiniz.Aşağıda yer alan konularla ilgili olarak dosyanızın bulunduğu kişi ile doğrudan irtibata geçmeniz gerekmektedir:

Kişisel bilgilerinizi gerektirmeyen sorular için soru görüntülenebilirliliği (Durumu Görüntüle) “Herkese Açık” olmalıdır.
Bu hususa dikkat edilmeyerek KİŞİSEL BİLGİLERİ İÇEREN SORULARIN VE CEVAPLARIN PAYLAŞILMASI DURUMUNDA SORUMLULUK SORUYU SORAN KİŞİYE AİTTİR. Bu hususta Gelir İdaresi Başkanlığı sorumlu tutulamaz.

Bu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Powered by Mantis Bugtracker