Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0029025E-DEFTERe-Defter Teknik SorularHerkese Açık2015-11-12 16:552015-11-13 14:04
Bildirenyakupt 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0029025: defter başvurusunda problem...
SoruMerhaba sayın ilgililer,

uzun süredir e defter başvurumuzu gerçekleştiremiyoruz.Muhtelif defalar bildirdiğiniz uyarıları yerine getirdik.Ancak son imza aşamasında teknik hata mesajı almaya devam ediyoruz.2 konuyu sormak isteriz:

1)bizim domain adresimizde tr yoktur.Acaba e mail adresimizde mutlaka tr yazmalımıyız?
2)e defter başvurumuzu, firmamız adına kamu sertifikasyon merkezinden aldığımız mali mühür ile yapamaya çalışıyoruz.Yoksa imza aşamasında yöneticimizin eski elektronik imzasını takarakmı yapmalıydık?

saygılarımızla,
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0049900)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2015-11-13 14:04

Merhabalar,

Firmanızın Mali Mührünü kullanmalısınız. web sitesi alanı zorunlu değildir. Formatı bilgi girilecek alanda tuttuğunuzda formatı görebilirsiniz. İmza aşamasına geldiyseniz formatınız doğrudur.

Java’nız 32 bit olmalıdır. 64 bit Java’nız veya 1 den fazla Java’nız olabilir.

Java Control Panelindeki ve İnternet ayarlarındaki Güvenlik sekmesinden Güvenilen Sitelere ekleyiniz. (https://uyg.edefter.gov.tr/edefter/ [^])
Öncelikle her yeni başvuru öncesi Java Cache belleği ile Tarayıcı geçmişini temizlemelisiniz. Tarayıcı geçmişini temizlemek için tarayıcı ekranında ctrl+shift+delete birlikte tuşlayabilirsiniz.

Lütfen başvuru için İnternet Explorer kullanmayınız. Mozilla Firefox tarayıcısını kullanınız. Başvuru esnasında tekrar hata alırsanız hatanızı tespit etme adına hatayı aldığınız andaki TüM ekran görüntüsünü ve Java Logunu göndermelisiniz.

Başvuru sayfasına girdiğinizde sol üstte açılan Java Console da " https://uyg.edefter.gov.tr/edefterbasvuru/esign [^] " ibaresini gördükten sonra işlem yapınız. Applet hemen yüklenmiyor. Biraz beklemeniz gerekiyor.

Java Cache Temizliği için http://forum.efatura.gov.tr/view.php?id=331 [^]
Java Console'unu (Java Logu) Görmek için http://forum.efatura.gov.tr/view.php?id=330 [^]

İyi Çalışmalar.


Powered by Mantis Bugtracker