Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0099326E-FATURAe-Fatura GİB Portal YöntemiHerkese Açık2022-04-04 10:422022-05-10 09:13
Bildirenveysel simsek 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0099326: sisteme kayıt olamama
Sorukolay gelsin. e imzayı aldık. ama sistemden başvuruyu yapamıyoruz. gerekli işlemleri yapıyoruz ama kayıtı oluşturamıyoruz.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0162322)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2022-04-04 14:02

sAYIN İLGİLİ,

Aşağıda açıklanan işlemleri birebir takip ettiğiniz taktirde başvurunuzu sorunsuzca yapabilirsiniz.

Öncelikle sisteminizi güncelleyiniz. Java belleğinizi (cache) temizlemek için http://forum.efatura.gov.tr/view.php?id=331 [^] numaralı forum sorusundaki süreci takip ediniz. (java 1.7 veya java 1.8 sürümlerini deneyebilirsiniz.) Bilgisayarınız da birden fazla java olup olmadığını kontrol ediniz. (Eski Java temp dosyalarınızı silmelisiniz.)
Eski web socket uygulamasını bilgisayardan siliniz. Chorome tarayıcısı ile https://ebelge.gib.gov.tr/anasayfa.html [^] linkimizden giriş yaptıktan sonra aynı sayfa üzerinde ctrl+F5 yapıp sayfanın sağ alt tarafındaki imzalama aracını bilgisayarınıza yeniden indirip çalıştırarak işleminizi tekrar yapabilirsiniz.
Mali mühürünüzü sisteminize tanımlama yapabilmek adına http://forum.efatura.gov.tr/view.php?id=355 [^] ve https://forum.efatura.gov.tr/view.php?id=718 [^] no.lu forum sorularını açıklamaları takip ediniz.

numaralı dorum sorusundaki açıklamaları talip ediniz.
İmzalama aracı için; http://forum.efatura.gov.tr/view.php?id=45337 [^] forum sorusundaki teknik süreci sisteminize uygulayarak giriş işlemlerinizi tekrarlayınız.

sORUNUNUZU ÇÖZÜMLEYEMEZ İSENİZ EKRAN HATANIZ VE MÜKELLEF BİLGİLERİNİZLE efatura@gelirler.gov.tr adresimize durumunuzu iletiniz.


BİLGİLERİNİZE.


Powered by Mantis Bugtracker