Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0086618E-ARSIVe-Arşiv Teknik SorularHerkese Açık2020-06-09 18:162021-04-14 12:19
Bildirenomercakilli 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0086618: dosyalar imzalanıyor hatası.
Sorue-imza ile e-arşiv fatura onaylama sırasında "dosyalar imzalanıyor" yazılı ekran geliyor. uzun süre beklememize rağmen bu ekran kaybolmuyor ve fatura onaylanmıyor. ne yapmamız gerekli.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0145174)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2020-06-23 11:56

Merhaba,

Bilgisayarınızda mevcut imzalama aracı (EFaturaWebSocket.jnlp) programını kaldırıp https://ebelge.gib.gov.tr/anasayfa.html [^] [^] web adresinden imzalama aracını tekrar indirip kurduktan sonra Google chrome üzerinden https://ebelge.gib.gov.tr/dosyalar/kilavuzlar/e-Arsiv_Portal_Giris.pdf [^] buradan da yardım alarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

İmzalama aracı ile ilgili https://ebelge.gib.gov.tr/dosyalar/kilavuzlar/%C4%B0mzalama_Araci_Kullanim_Kilavuzu.pdf [^] açıklamalara yer verilmiştir.


Yine aynı hatayı alırsanız bilgisayarınızda bulunan Javaları kaldırarak java 1.8 kurunuz.
Ayrıca java belleğini (cache) temizleyip tekrar deneyiniz. Konuyla ilgili olarak http://forum.efatura.gov.tr/view.php?id=331 [^] numaralı forum sorusunu inceleyebilirsiniz.


İyi günler.


Powered by Mantis Bugtracker