Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0083112E-DEFTERe-Defter Teknik SorularHerkese Açık2020-01-28 09:412021-11-04 14:43
Bildirenrizakara 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0083112: https://uyg.edefter.gov.tr/edefter/wsctgirisSSL.jsp [^] uygulama yüklenmiyor
Soruopera ile https://uyg.edefter.gov.tr/edefter/wsctgirisSSL.jsp [^] adresine girince "imza socket sunucusuna erişilemedi. Lütfen imza socket yazlmını çalıştırıp sayfayı yenileyiniz. mesajı alıyorum ama sayfada da "lütfen bekleyiniz elektronik imza uygulaması yükleniyor" mesajı var ve uygulama yüklenmiyor
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0138798)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2020-01-28 10:10

Bilgisayarınızda varsayılan tarayıcı Google Chrome olarak ayarlarınız.Tarayıcı olarak Google Chrome kullanınız. mali mührünüz bilgisayarında takılı iken, öncelikle http://www.efatura.gov.tr/anasayfa.html [^] [^] [^] [^] [^] [^] [^] [^] adresinden imzalama aracını bilgisayarınıza indirerek çalıştırınız. Açılacak https://localhost:8543/ [^] [^] [^] sekmesinde sırasıyla “Gelişmiş” ve “localhost sitesine ilerle (güvenli değil)” seçeneklerini seçerek ilerleyin.
Sonrasında Crome'de yeni bir sekme açarak https://uyg.edefter.gov.tr/edefterbasvuru/ [^] [^] [^] sayfasında "İMZALAMA ARACI DESTEĞİYLE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN..." butonuna tıklayınız ve bilgilerinizi doldurarak başvur butonuyla başvurunuzu başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.
 
Şu kılavuzdaki adımları yaparak:
http://efatura.gov.tr/dosyalar/kilavuzlar/%C4%B0mzalama_Araci_Kullanim_Kilavuzu.pdf [^]

Giriş esnasında tekrar hata alırsanız hatanızı tespit etme adına hatayı aldığınız andaki TüM ekran görüntüsünü ve Java Logunu edefter@gelirler.gov.tr adresine göndermelisiniz.

Applet hemen yüklenmiyor. Biraz beklemeniz gerekiyor.


Powered by Mantis Bugtracker