Gelir İdaresi Başkanlığı E-Fatura Forumu - E-DEFTER
Soru Detaylarını Görüntüle
0083112E-DEFTERe-Defter Teknik SorularHerkese Açık2020-01-28 09:412021-11-04 14:43
rizakara 
cevaplanmışcevaplandı 
Bu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
0083112: https://uyg.edefter.gov.tr/edefter/wsctgirisSSL.jsp [^] [https://uyg.edefter.gov.tr/edefter/wsctgirisSSL.jsp [^]] uygulama yüklenmiyor
opera ile https://uyg.edefter.gov.tr/edefter/wsctgirisSSL.jsp [^] adresine girince "imza socket sunucusuna erişilemedi. Lütfen imza socket yazlmını çalıştırıp sayfayı yenileyiniz. mesajı alıyorum ama sayfada da "lütfen bekleyiniz elektronik imza uygulaması yükleniyor" mesajı var ve uygulama yüklenmiyor
Hiçbir etiketi yok.

Cevap
(0138798)
2020-01-28 10:10   
Bilgisayarınızda varsayılan tarayıcı Google Chrome olarak ayarlarınız.Tarayıcı olarak Google Chrome kullanınız. mali mührünüz bilgisayarında takılı iken, öncelikle http://www.efatura.gov.tr/anasayfa.html [^] [^] [^] [^] [^] [^] [^] [^] adresinden imzalama aracını bilgisayarınıza indirerek çalıştırınız. Açılacak https://localhost:8543/ [^] [^] [^] sekmesinde sırasıyla “Gelişmiş” ve “localhost sitesine ilerle (güvenli değil)” seçeneklerini seçerek ilerleyin.
Sonrasında Crome'de yeni bir sekme açarak https://uyg.edefter.gov.tr/edefterbasvuru/ [^] [^] [^] sayfasında "İMZALAMA ARACI DESTEĞİYLE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN..." butonuna tıklayınız ve bilgilerinizi doldurarak başvur butonuyla başvurunuzu başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.
 
Şu kılavuzdaki adımları yaparak:
http://efatura.gov.tr/dosyalar/kilavuzlar/%C4%B0mzalama_Araci_Kullanim_Kilavuzu.pdf [^]

Giriş esnasında tekrar hata alırsanız hatanızı tespit etme adına hatayı aldığınız andaki TüM ekran görüntüsünü ve Java Logunu edefter@gelirler.gov.tr adresine göndermelisiniz.

Applet hemen yüklenmiyor. Biraz beklemeniz gerekiyor.