Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0071064E-DEFTERe-Defter DiğerHerkese Açık2018-12-19 15:242021-01-29 23:42
Bildirenvolkan medik 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0071064: e defter başvuru
Sorue defter başvuru sürecinde istenilen tüm şartları yerine getiriyorum fakat başvuru oluşturamıyorum yardımcı olurmusunuz
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0120344)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2018-12-19 16:20

Sayın ilgili,
 Öncelikle mali mührünüzde sorun olup olmadığı hakkında mali mühür üreticiniz KAMU SM ile görüşünüz. KAMU SM'den mali mührünüzde sorun olmadığı bilgisini almanız durumunda;
 Bilgisayarınızda varsayılan tarayıcı Google Chrome olarak ayarlarınız.Tarayıcı olarak Google Chrome kullanınız. mali mührünüz bilgisayarında takılı iken, öncelikle http://www.efatura.gov.tr/anasayfa.html [^] [^] [^] [^] [^] [^] [^] adresinden imzalama aracını bilgisayarınıza indirerek çalıştırınız. Açılacak https://localhost:8543/ [^] [^] sekmesinde sırasıyla “Gelişmiş” ve “localhost sitesine ilerle (güvenli değil)” seçeneklerini seçerek ilerleyin.
 Sonrasında Crome'de yeni bir sekme açarak https://uyg.edefter.gov.tr/edefterbasvuru/ [^] [^] sayfasında "İMZALAMA ARACI DESTEĞİYLE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN..." butonuna tıklayınız ve bilgilerinizi doldurarak başvur butonuyla başvurunuzu başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 Bilgisayarınızda birden fazla java yüklü olmamalıdır
 NOT: imzalama aracını çalıştırmadan önce kullanım kılavuzda belirtilen ayarlarınızı yapınız.”
NOT: Akıskart tanımlaması için 355 numaralı forum sorusunun cevabına göre işlem yapabilirsiniz.
 iyi günler.


Powered by Mantis Bugtracker