Mantis Bug Tracker

Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0004623E-FATURAe-Fatura Teknik SorularHerkese Açık2014-02-12 12:302015-12-02 12:26
BildirenZEHRA GEL 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0004623: GİB Portali - GÖNDERİLMEDEN İPTAL OLAN FATURA DA SERİ NUMARASI HK.
SoruMERHABALAR
FATURALARI DÜZENLEDİM, TASLAK BÖLÜMÜNDE ONAYLADIM. FATURALARI SEÇİP GÖNDERMEK İSTERKEN BİR KAÇ FATURA DA ETİKET BİLGİSİ YOK DİYE MESAJ GELDİ.DAHA SONRA TEK TEK GÖNDERMEYE ÇALIŞTIM ETİKET BİLGİSİ YOK DİYE MESAJ GELEN FATURAYA ETİKET BİLGİSİ GELMİŞTİ VE FATURA GÖNDERİLDİ.BİR FATURA DA KALDI ETİKET BİLGİSİ YOK MESAJI, O FATURAYI SEÇİP,DÜZENLE BUTONUNA TIKLADIM SONRA KAYDETE TIKLADIM ONAYLI OLAN FATURAYA ONAYSIZ YAZISI GELDİ.SEÇİP ONAYLAMAK İSTEDİĞİMDE HATA VERDİ ONAYLATMADI.BU ESNADA FATURAYI SEÇİP İPTAL BUTONUNA BASTIM İPTAL ETTİM.YENİDEN FATURA OLUŞTURDUM.İPTAL ETTİĞİM FATURANIN NUMARASI GIB2014-324 İDİ.YENİ OLUŞTURDUĞUM FATURA NUMARASI GİB2014-325 OLDU.ARADA 324 NOLU FATURA NUMARAM BOŞ KALDI.İPTAL ETMEDEN ÖNCE ÇIKTI ALMAMIŞTIM.YENİ OLUŞTURDUĞUM FATURAYA 324 NOLU FATURA NUMARASI VERİLEBİLİR Mİ ACABA TEŞEKKÜRLER.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0006690)
zzTUGBA KASIKCI
2014-02-12 18:07
güncelleme tarihi: 2014-11-06 11:53

Merhaba,

Portale yüklenen ya da portalde oluşturulan hiçbir fatura silinmemektedir.

Portalde Yüklenmiş Faturalar ya da Taslaklar menüsünden iptal ettiğiniz fatura Arşiv'dedir. Fatura kesmeye bir sonraki numaradan devam edilmektedir. İptal faturasının XML'ini de bilgisayarınızda saklamanız gerekmektedir. (Faturaları indirme işlemi için 350 numaralı sorunun cevabına bakınız.)

İyi günler.