Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0036361E-FATURAe-Fatura DiğerHerkese Açık2016-01-15 14:012016-01-18 15:55
BildirenDAVUT125 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0036361: E-FATURA AKARYAKIT İSTASYONULARINDA DURUM HAKKINDA
SoruAKARYAKIT İSTASYONLARI TTM VE MTS KAYITLI MÜŞTERİLERİNE 15 GÜNLÜK FATURA KESİLMEKTEDİR.E FATURADA 15 'İNİN FATURASINI 16'DA 30 UNUN FATURASINI 31 DE 31 DE AYIN 1 DE KESEBİLİRMİYİM.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0061783)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2016-01-18 15:55

68 Seri No.lu Ödeme Kaydedici Cihaz Genel Tebliğinde yapılan açıklama uyarınca, taşıt tanıma, müşteri tanıma veya özel anlaşmalara dayanılarak yapılan akaryakıt satışları ile ilgili olarak bilahare ayrıca fatura düzenleneceği için bu tür satışlarda her iki tarafın da e-Fatura kullanıcısı olması halinde e-fatura uygulaması kapsamında fatura düzenlenmesi gerektiği

  Taşıt tanıma, müşteri tanıma veya özel anlaşmalara dayanılarak yapılan satışlar dışında, taşıtlara yapılan ve akaryakıt pompalarına bağlı ÖKC’ lerden otomatik olarak çıkan (plaka numarası ihtiva eden ve fatura yerine geçen) fişlerle belgelenen satışlarda ise toplam tutar fatura düzenleme tutarının altında veya üstünde olsa dahi ayrıca e-Fatura düzenlenmeyeceği ve bu satışlara ait ÖKC fişlerinin fatura yerine geçen belge olarak kabul edileceği tabiidir.

efatura kağıt faturanın tabi olduğu düzenlemelere tabidir. Bu nedenle düzenleyeceğiniz efatura 7 günlük fatura düzenleme süresi aşılmadan düzenlenip gönderilmelidir.


Powered by Mantis Bugtracker