Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0028598E-FATURAe-Fatura Teknik SorularHerkese Açık2015-11-06 11:052015-11-09 09:04
BildirenServan Bayar 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0028598: Gelir İdaresi Başkanlığı'nın onayından geçen ancak görselinde hata olan e-faturalar
SoruMerhaba,

Öncelikle entegratör sistemi kullandığımızı belirtmek isterim. E-fatura sisteminde bulunan ve Gelir İdaresi Başkanlı'ğının onayından geçen e-faturalarımızın (temel fatura) görselinde bazı bozukluklar meydana gelmektedir kısaca bu görsellerde hata bulunmaktadır. Bunun nedeni konusunda yardımlarınızı rica ediyoruz.

İyi çalışmalar,
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0049255)
zzTUGBA KASIKCI
2015-11-09 09:04

Merhaba,

Bildiğini üzere GİB fatura üzerinde XML kontrolü yapmakta ancak XSLT kontrolü yapmamaktadır.

Portal (yükleme modülü), Entegrasyon ve Özel entegrasyon yöntemi ile oluşturulan faturalarda hatasız bir gönderim için göndericinin faturaları oluşturduktan sonra zarflayıp, daha sonra zarftan çıkarıp E-Fatura Görüntüleyicide açtıktan ve doğruladıktan ve fatura görselinde bir sorun olmadığını gördükten sonra göndermesi gerekmektedir. Faturaların görüntülenememe sebebini göndericinin faturayı oluşturduğu programın yazılımcıları ile görüşmesi gerekmektedir.

Başarılı durum kodunu almış olan bir faturanın E-Fatura Görüntüleyici ile görüntülenememe sorunu varsa 5000 numaralı sorunun cevabına göre işlem yapılmalıdır.

Başarılı durum kodunu almış olan bir faturanın görselindeki bazı alanlarda hata bulunması sebebiyle fatura iptali isteniyorsa 9920 numaralı sorunun cevabına göre işlem yapılmalıdır.

İyi günler.


Powered by Mantis Bugtracker