Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0028491E-DEFTERe-Defter Teknik SorularHerkese Açık2015-11-04 17:462015-11-05 09:30
Bildirenyakupt 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0028491: e defter basvurumuz
Sorue defter basvurumuzu mali mühür ile bugün 3 kere denedik.Mozilla kullandık.Java applet yukluydu.İmza asamasına kadar geldik.Ancak"basarıyla tamamladınız" yazısı alamadık ve "Java çökerek-dustu" yazısı geldi.Nedeni ne olabilir? Hangi Java surumu bu konu ıcın gereklidir?

Saygılarımla,
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0048923)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2015-11-05 09:30

Merhabalar,

Java’nız 32 bit olmalıdır. 64 bit Java’nız veya 1 den fazla Java’nız olabilir.

Java Control Panelindeki ve İnternet ayarlarındaki Güvenlik sekmesinden Güvenilen Sitelere ekleyiniz. (https://uyg.edefter.gov.tr/edefter/ [^])
Öncelikle her yeni başvuru öncesi Java Cache belleği ile Tarayıcı geçmişini temizlemelisiniz. Tarayıcı geçmişini temizlemek için tarayıcı ekranında ctrl+shift+delete birlikte tuşlayabilirsiniz.

Başvuru esnasında tekrar hata alırsanız hatanızı tespit etme adına hatayı aldığınız andaki TüM ekran görüntüsünü ve Java Logunu göndermelisiniz.

Başvuru sayfasına girdiğinizde sol üstte açılan Java Console da " https://uyg.edefter.gov.tr/edefterbasvuru/esign [^] " ibaresini gördükten sonra işlem yapınız. Applet hemen yüklenmiyor. Biraz beklemeniz gerekiyor.

Java Cache Temizliği için http://forum.efatura.gov.tr/view.php?id=331 [^]
Java Console'unu Görmek için http://forum.efatura.gov.tr/view.php?id=330 [^]

İyi Çalışmalar.


Powered by Mantis Bugtracker