Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0021359E-FATURAe-Fatura GİB Portal YöntemiHerkese Açık2015-03-26 18:062020-08-13 17:22
Bildirenadem.etgu 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0021359: 6 aydan eski faturalar hakkında (Yöntem değişikliği sonrası GİB-Portalinin kapatılması durumunda da aynı cevap geçerlidir)
SoruMerhaba,

efatura portal üzerinde 6 aydan eski gönderdiğimiz faturalara nasıl ulaşabiliriz.

6aydan eski faturaların silindiğini bizim saklamamız gerektiğini biliyoruz, ancak yedek aldığımız dosyalara ulaşamadığımız için yardım istiyoruz.

Bunun bir çözümü var mı?
EtiketlerESKİ FATURALAR, firma, geçmiş
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0034913)
zzTUGBA KASIKCI
2015-03-30 08:52
güncelleme tarihi: 2018-04-03 15:33

Merhaba,

Faturalarını saklamak mükellefin sorumluluğundadır. Gelir İdaresi Başkanlığının fatura saklama yükümlülüğü bulunmamaktadır. İçerisinde e-posta ve diğer ilgili bilgilerin yer aldığı bir dilekçe ile Başkanlığımıza faturanın göndericisi ya da alıcısı tarafından talepte bulunulması halinde ilgili döneme ait faturaların zarf numaraları ile gönderici-alıcı vergi kimlik numaralarının paylaşılması durumu değerlendirilebilir. Talebin uygun görülmesi halinde, ilgili bilgilere göre, ilgili firmaların faturaları dilekçelerinde belirttikleri e-posta adresine excel tablosu halinde bilgileri verilecektir.

Adres: Gelir İdaresi Başkanlığı Denetim ve Uyum Yönetimi Daire Başkanlığı (33.Müdürlük) Yeni Ziraat Mahallesi Etlik Cad. No: 16 06110 Dışkapı/ANKARA

Dilekçenin imzalı kaşeli halini postaya vermeden önce taratılmış halini alınız. (Bu bilgi daha sonra kullanılacaktır.)

İyi günler.Powered by Mantis Bugtracker