Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0014988E-FATURAe-Fatura Özel EntegrasyonHerkese Açık2014-09-15 11:342015-08-10 14:39
Bildirenismailset 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0014988: Holding bünyesindeki 2 Firmayı tek lokasyonda çalıştırmak.
SoruMerhaba,
Şuanda Holdingimize bağlı 2 firmamız GIB portalını kullanarak E-Fatura işlemlerimizi yapmaktayız. Entegrayona(E-Fatura Kendi bünyemizde tutulacak) geçmeyi planlamaktayız,

1-Her firma için Sub domain almamıza gerek varmıdır ?
2-Tek Sub domain(https://efatura.firma.com.tr [^]) ve tek statik IP üzerinden 2 yada daha fazla firmayı aynı anda çalıştırabilir miyiz ?
3-Holding bünyesinde birden fazla firmayı aynı lokasyonda çalıştırmak için ayrıca bir başvuru yapmak gerekir mi ? gerekirse neler yapılmalıdır ?

iyi çalışmalar.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0025116)
zzTUGBA KASIKCI
2014-09-15 14:07
güncelleme tarihi: 2015-08-10 14:39

Merhaba,

1 ve 2. sorular için: Grup şirketi olup, işlemleri grup şirketi için yapmayı talep edecek şekilde başvurursanız ve GİB tarafından izin verilirse EVET.

3. soru için: Grup şirketleri tek bir IP numarası ile Entegrasyon sistemine bağlanabilir ve e-Fatura uygulamasından tek bir IP numarası ile yararlanabilirler. Bunun için lider olarak belirlediğiniz firma lider olduğunu ve kendi IP si ile bağlanacak firmaların unvanlarının belirtildiği bir dilekçeyi ve ekinde ortaklı yapılarını belgeleyen Hazirun Cetveli, Ticaret Sicil Gazetesi gibi belgeleri Başkanlık adresimize göndermelidir. Ayrıca lider firmanın IP adresini kullanacak diğer firmalar da lider firmanın IP adresini belirttikleri ve söz konusu IP adresini kullanacaklarını beyan ettikleri bir dilekçe iletmeliler.

Adres: Gelir İdaresi Başkanlığı Denetim ve Uyum Yönetimi Daire Başkanlığı (33.Müdürlük) Yeni Ziraat Mahallesi Etlik Cad. No: 16 06110 Dışkapı/ANKARA

İyi günler.Powered by Mantis Bugtracker