Mantis Bug Tracker

Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0014894E-FATURAe-Fatura DiğerHerkese Açık2014-09-10 12:092015-12-03 17:10
Bildirensusamm 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0014894: GİB Portali - Yüklediğiniz dosyanın içerisinde bulunan 'FYS....xml' faturası geçersiz bir faturadır(Şema kontrolünden geçemedi).
Soruilk defa e-fatura keseceğim müşterimize faturayı kesemiyorum.başka müşterilere kesebiliyorum.e-fatura sayfamda güncelleme yapamıyorum bilgisayarcım bu yüzden kesemediğimi söyledi sürekli hata veriyor.Bana en kısa zamanda yardımcı olablirmisiniz.Fatura tarihimin günü geçiyor.
Hata görüntüsü ektedir.

Yüklediğiniz dosyanın içerisinde bulunan 'xxx' faturası geçersiz bir faturadır(Şema kontrolünden geçemedi). Lütfen yüklediğiniz dosyanın içeriğini kontrol ediniz.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalarpng file icon e-fat .png [^] (39,337 Bayt) 2015-12-03 17:10

- İlişkiler

-  Cevap
(0024907)
zzTUGBA KASIKCI
2014-09-10 12:20

Merhaba,

GİB'in yayınladığı şema ve şematron kurallarına uygun olmayan bir şekilde faturanız oluşturulduğunda fatura yüklemede bu hata alınmaktadır. Faturanızı oluşturduğunuz program faturanızı bu kurallara göre oluşturursa faturanız sorunsuzca yüklenebilecektir. Konuyu program sağlayıcınızla görüşmeniz gerekmektedir.

İyi günler.