Gelir İdaresi Başkanlığı E-Fatura Forumu - E-FATURA
Soru Detaylarını Görüntüle
0014894E-FATURAe-Fatura DiğerHerkese Açık2014-09-10 12:092015-12-03 17:10
susamm 
cevaplanmışcevaplandı 
Bu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
0014894: GİB Portali - Yüklediğiniz dosyanın içerisinde bulunan 'FYS....xml' faturası geçersiz bir faturadır(Şema kontrolünden geçemedi).
ilk defa e-fatura keseceğim müşterimize faturayı kesemiyorum.başka müşterilere kesebiliyorum.e-fatura sayfamda güncelleme yapamıyorum bilgisayarcım bu yüzden kesemediğimi söyledi sürekli hata veriyor.Bana en kısa zamanda yardımcı olablirmisiniz.Fatura tarihimin günü geçiyor.
Hata görüntüsü ektedir.

Yüklediğiniz dosyanın içerisinde bulunan 'xxx' faturası geçersiz bir faturadır(Şema kontrolünden geçemedi). Lütfen yüklediğiniz dosyanın içeriğini kontrol ediniz.
Hiçbir etiketi yok.
png e-fat .png (39,337) 2015-12-03 17:10
http://forum.efatura.gov.tr/file_download.php?file_id=8923&type=bug
png

Cevap
(0024907)
2014-09-10 12:20   
Merhaba,

GİB'in yayınladığı şema ve şematron kurallarına uygun olmayan bir şekilde faturanız oluşturulduğunda fatura yüklemede bu hata alınmaktadır. Faturanızı oluşturduğunuz program faturanızı bu kurallara göre oluşturursa faturanız sorunsuzca yüklenebilecektir. Konuyu program sağlayıcınızla görüşmeniz gerekmektedir.

İyi günler.