Mantis Bug Tracker

Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0000142E-FATURAe-Fatura Teknik SorularHerkese Açık2013-12-17 09:162015-12-02 10:26
Bildirenerdem@ozturkleryapi.com.tr 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0000142: GİB-Portali - İADE FATURA HK
SoruMerhaba,

E-fatura sisteminden iade fatura düzenliyorum. Sistem iade fatura ve tarihini istiyor. 6 haneli iade fatura numarasını sisteme giriyorum fakat sistem faturayı onaylamıyor. En fazla 16 hane olacağından başına sıfır koyarak 16 haneli yazdım fakat yine onaylamadı.

Hata mesajı şu şekildedir;

Hata
İadeye Konu Olan Fatura Bilgileri tablosunun 1. satırındaki Fatura Numarası bilgisi hatalı.

Konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz.
Etiketleriade
ÖNEMLİ UYARI
Eklenen Dosyalarpng file icon iadefaturası .png [^] (89,665 Bayt) 2014-03-14 11:55

- İlişkiler
ile ilgili 0000519cevaplanmışzzTUGBA KASIKCI İade Faturası 

-  Cevap
(0000378)
zzBAYRAM TEBER
2013-12-18 17:06
güncelleme tarihi: 2015-10-14 16:18

Merhaba,

Bu alan zorunlu değildir. Ancak seçilmek istenirse içerdiği alanların doldurulması zorunludur.

Ekteki resimde görüldüğü üzere hangi faturaya karşılık olarak iade faturası düzenliyorsanız o faturanın numarasını Fatura No alanına ve yine o faturanın düzenlenme tarihini Düzenleme Tarihi alanına yazmanız gerekmektedir. Yani bu iki alan, iade edilecek faturanın numarası ve düzenlenme tarihi olmalıdır.

Faturanın en azından not alanına ilgili bilgilerin yazılması incelemede mükellefe kolaylık sağlayacaktır.

Kağıt ortamında kesilmiş olan faturaya elektronik ortamda e-fatura iadesi kesmek için 672 numaralı soruya bakınız.

Bu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.