Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0001329E-FATURAe-Fatura TebliğleriHerkese Açık2013-12-30 13:322016-01-10 17:11
Bildirenmahmutyarim 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0001329: SERBEST BÖLGE ŞUBESİ
SoruFİRMA MERKEZİMİZ E-FATURAYA GİRİŞ YAPMIŞTIR E-FATURA BAŞVURUSUNDAN SONRA MERSİN SERBEST BÖLGEDE ŞUBE AÇMIŞIZDIR. SERBEST BÖLGEDE AÇILAN FIRMALAR BİLDİĞİNİZ GİBİ SERBEST BÖLGE MEVZUATI UYARINCA DEFTERLERİ AYRI TUTULUYORDUR. BUNDAN DOLAYI MERKEZİMİZ VE ŞUBEMİZ BİRBİRİNE FATURA KESMEKTEDİR. MERKEZE E- FATURA BAŞVURU SIRASINDA ŞUBEMİZ AÇILMAMIŞ OLDUĞUNDAN SADECE MERKEZİMİZ ADINA MALİ MÜHÜR ALDIK GİB E-FATURA SERVİSİNDEKİ ARKADAŞLARLA GÖRÜŞMELERİMDE AYNI MALİ MÜHÜR İLE SUBE VE MERKEZ İÇİN FATURA ALABİLİR VE KESEBİLİRİM. SİZE SORUM:
1- ŞUBE İÇİN AYRI MALİ MÜHÜR ALMAM GEREKİYOR MU YOKSA AYNI MALİ MÜHÜRÜ KULLANABİLİRMİYİM (VERGİ NUMARALARI AYNIDIR MERKEZ VE ŞUBENİN)
2- AYNI MALİ MÜHRÜ KULLANABİLİRSEM ŞUBE İÇİNDE KULANDIĞIMI BİLDİRMEK İÇİN GÖRÜŞEBİLECEĞİM VEYA BİLGİLENDİRECEĞİM KURUM VE KURULUŞLAR NERESİDİR.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0011419)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2014-04-02 14:05

Şubeler için ayrı mali mühür almanız gerekli değildir. Ayrıca şube için herhangi bir birime bildirim yapmanız gerekmemekte olup, Fatura ID sinde yer alan ön eki şubeleriniz için farklılaştırabilirsiniz.


Powered by Mantis Bugtracker