Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0012560E-FATURAe-Fatura TebliğleriHerkese Açık2014-06-17 15:322016-02-11 08:35
Bildirenfiliz.gundogdu 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0012560: nisan ayına kesilen e faturaya geçmiş müşteriye matbu fatura kesilmesi
Sorumerhaba e faturaya geçmiş olan bir müşterimizi portaldan sisteme kayıtlı firmalar listesinde vergi numarasının başında 0 ile başladığından excel'de göremediğim için 12/04/2014 tarihine matbu fatura düzenledim daha sonraki 2 faturasın e-fatura olarak düzenledim fakat karşı taraf kdv sini ve ba-bs'ni yapmış benim bu durumu nasıl kurtarmam gerekiyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler.Saygılarımla.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0020358)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2014-06-18 10:10

Öncelikle e faturaya kayıtlı mükellefler birbirlerine kağıt fatura düzenleyemezler, düzenlenmesi durumunda bu fatura geçerli bir fatura olmayacaktır. E fatura sistemine kayıtlı mükellefler birbirlerine elektronik fatura düzenlemek zorundadır. Eğer kağıt fatura düzenlediğiniz mükellef bu faturayı beyanlarına yansıttıysa buradaki düzeltme yöntemi tıpkı kağıt faturanın iptal edilerek beyanlardan çıkarılması durumuyla aynı şekilde yapılmalıdır.
Bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak için mevzuat birimlerinden yardım talep edebilirsiniz.


Powered by Mantis Bugtracker