Mantis Bug Tracker

Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0009029E-FATURAe-Fatura GİB Portal YöntemiHerkese Açık2014-04-18 08:252018-11-19 16:12
Bildireneminednmz 
DurumkapalıÇözümcevaplandı 
Konu0009029: şifre
Sorukullanıcı kodum ve şifremi doğru girdiğim halde boyle bır uyarı alıyorum
( Kullanıcı kodunuz ya da şifreniz hatalıdır. Lütfen tekrar deneyiniz.)ne yapmam gerekiyor.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0013797)
eminednmz
2014-04-18 13:56

üçkezdaen daha çok giriş yaptım.fakat şimdi bu uyarıyı verdi
 ( Parolanızı ardarda 3 kereden fazla yanlış girdiğinizden dolayı hesabınız kilitlenmiştir.)
(0013802)
eminednmz
2014-04-18 14:32
güncelleme tarihi: 2014-06-17 13:37

benim sorunum akıs kart şifresi ile ilgili değildir.gıb ın portalara gıris şifresinde bir proplem yaşıyorum.
vergı numaram : ----------

(0013864)
zzYELDA CANER
2014-04-18 17:15
güncelleme tarihi: 2014-04-25 15:14

ŞİFRE KONTROLÜ KART ÜZERİNDE YAPILIYOR. BU NEDENLE AKİS KARTINIZIN ŞİFRESİ KİTLENMİŞ OLABİLİR.

Akis KArtınızın sağlıklı işleyip işlemediğini kontrol etmek için :

Baslat/AKIS/AkisKartİzlemeAracı/KartBilgisi/Pin Alanına Pin kodunuzu giriniz.
Karta giriş yapabiliyorsanız sorun yok.

Sisteme Bağlanmaya çalışın. Sorun yaşarsanız "0002861" soruya verilen cevapları uygulayın. Sorun devam ediyorsa java kontrol paneldede görülenlerle ile beraber ekran görüntünüzü bize yollayın.

2) Karta giriş yapamıyorsanız "Pin Kilitli" uyarısını alıyorsanız Kilit Çöz Menüsünden kartınızın kilidini çözün.

3) Karta giriş yapıp sertifika bilgisini göstermiyorsa öncelikle farklı bir usb portuna kartınızı takarak kartın içine girmeye çalışın. Karta giremezseniz. Kartınızı farklı bir bilgisayarda deneyiniz.

tekrar denedikden sonra java logunu bize yollayın..

HATIRLATMA :

Portal'de SSL hatası alan kullanıcılar web tarayıcılarında ayrıcalık tanı diyerek işlemlerine devam edebilirler veya web tarayıcılarına www.efatura.gov.tr duyurularda bulunan
15.04.2014
*.efatura.gov.tr SSL sertifikası 20.04.2014 14:00'da yenilenecektir. Yeni yüklenecek sertifikanın kök ve ara sertifikasının linkleri aşağıda belirtilmiştir.
Kök SSL Link: http://secure.globalsign.net/cacert/Root-R1.crt [^]
Ara kök SSL Link: http://secure.globalsign.com/cacert/gsorganizationvalsha2g2r1.crt [^]
sertifikaları indirip web tarayıcılarına güvenilir sertifika olarak tanıtabilirler.