Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0075190E-SMM[Tüm Projeler] GenelHerkese Açık2019-05-14 15:552019-05-15 17:11
Bildirenahuozturk 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0075190: E-SMM HK.
SoruMerhaba,

Geriye dönük e-SMM kesilebilir mi? Mevzuata göre en geç kaç gün geriye e-SMM kesilmesi gerekir?

İyi çalışmalar,
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0127440)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2019-05-15 10:05
güncelleme tarihi: 2019-05-15 17:10

Merhaba,

VUK 231. maddesinde; "Fatura, malın teslimi veya hizmetin yapıldığı tarihten itibaren azami yedi gün içinde düzenlenir. Bu süre içerisinde düzenlenmeyen faturalar hiç düzenlenmemiş sayılır." denilmektedir. Fakat makbuzda durum farklı olarak tahsilat esası geçerli olduğundan tahsilat yapıldığı andan makbuz düzenlenmek zorundadır.


İyi günler.



Powered by Mantis Bugtracker