Mantis Bug Tracker

Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0004371E-FATURAe-Fatura Mali Mühür / E-İmzaHerkese Açık2014-02-07 15:592014-02-07 16:02
BildirenAYSE DEMIROGLU 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0004371: IMZA YETKISI KONTROL EDILEMEDI
SoruZarfı web servis ile gönderiyorum gib dökümanı aldı diye mesaj çıkıyor, fakat getApplicationResponse ile sorguladığımda, aşağıdaki hatayı döndürüyor.

<cbc:ResponseCode>1230</cbc:ResponseCode>
<cbc:Description>HEDEFTEN SISTEM YANITI BASARISIZ GELDI(1175:1175 (IMZA YETKISI KONTROL EDILEMEDI))</cbc:Description>

gerçek mühür ile imzalama yapıyorum ve aşağıda getirilen ek kontrollere uyumlu imzalama işlemim.

1. İmzalayan sertifikanın amacı sayısal imza olmalıdır. Şifreleme sertifikası ile imzalama yapılan dokümanlar doğrulanmayacaktır.
2. XADES imzada kullanılan KeyInfo/KeyValue içindeki public key ile X509Certificate alanında belirtilen public key aynı olmalıdır.
3. İmzalama enveloped yöntemi ile yapılmalıdır. İmza referanslarından birinin URI değeri "" olmalıdır.

neden bu hatayı alıyorum acaba?
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.
Eklenen Dosyalarpng file icon hekimoglu.png [^] (248,452 Bayt) 2014-02-07 16:00

- İlişkiler

-  Cevap
(0006114)
zzBAYRAM TEBER
2014-02-07 16:02

Merhabalar;
Yazılımcınızın oluşturduğu faturayı
1- Zarfa koymadan önce E-Fatura Belge Görüntüleyici ile görüntüleyiniz.
2- E-Fatura Belge Görüntüleyici ile sorunsuz görüntülenebilen faturayı zarfladıktan sonra zarftan çıkarıp tekrar E-Fatura Belge Görüntüleyicide görüntüleyiniz. Zarftan çıkarılan faturanın imzası bozulabilmektedir.

Faturanızda ekte gösterilen imza hatası alınmıştır.

Ayrıca fatura xml belgesinde ekte gösterilen alanlarda hata yapıldığından görüntüleyicide gösterilememektedir. Bu alanlar işaretlendiği şekilde düzeltilince ve eksik alanlar eklenince faturanız belge görüntüleyicide görüntülenip "Doğrula"ması yapıldığında hata gösterilmiştir.
İyi çalışmalar..