Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0003151E-FATURAe-Fatura Teknik SorularHerkese Açık2014-01-17 17:032019-08-25 20:05
BildirenaSELVI 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0003151: GİB-Portali - Birden fazla etiket kullanımı durumunda etiket seçimi
SoruMerhaba,

Fatura yüklemeden sonra gönder dediğimde benim ve karşı firmanın etiket bilgilerini ve not bilgilerini içeren bir kutu çıkıyor buraları doldurmadığım zaman faturayı gönderemiyorum.

Bu bilgileri nereden alacağız her defasında müşteriyi mi arayacağız sizin etiket adresiniz nedir diye yoksa bunun bir standardı var mı?
yardımcı olursanız memnun olurum.

İyi çalışmalar.
Etiketlerhttps://volkanyilmaz.com.tr, https://wolkanca.com.tr
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.
Eklenen Dosyalarpng file icon 3151 1.png [^] (119,071 Bayt) 2015-11-18 15:03


png file icon 3151 2.png [^] (9,345 Bayt) 2015-11-18 15:03

- İlişkiler

-  Cevap
(0004889)
zzTUGBA KASIKCI
2014-01-27 14:41
güncelleme tarihi: 2016-02-12 15:58

Merhaba,

"Fatura Oluştur" bölümünden oluşturulan faturalarda etiket seçimi:
- Taslaklar bölümünden onaylanan fatura seçilerek Gönder butonuna tıklanır.
- Faturanın bulunduğu zarf bilgilerini içeren bilgi mesajı ekrana gelir.
- Gönder butonuna basılarak fatura alıcıya gönderilir.
- Bu alandan alıcının etiket bilgileri seçilerek “Tamam” butonuna tıklanır. (Seçim işlemi için gereken ok işartini göremiyorsanız sorun tarayıcınızdan kaynaklanıyor olabilir. Farklı bir tarayıcı ile işlem yapınız.)

"Yükleme Araçları" ile yüklenen faturalarda etiket seçimi:
- Yükleme Araçları menüsünde yer alan “Yüklenmiş Faturalar” bölümü altından gönderilecek olan faturalar seçilip “Gönder” butonuna basılır.
- Alıcının etiketinin seçilebileceği alan görüntülenecektir.
- Bu alandan alıcının etiket bilgileri seçilerek “Tamam” butonuna tıklanır. (Seçim işlemi için gereken ok işartini göremiyorsanız sorun tarayıcınızdan kaynaklanıyor olabilir. Farklı bir tarayıcı ile işlem yapınız.)

Ekteki resimde görünen alıcı etiket bilgisi bölümünde kırmızıyla işaretlenmiş alana tıkladığınız zaman etiket bilgisinin otomatik olarak geldiğini göreceksiniz. İlgili etiketi seçip faturanızı gönderebilirsiniz.

Bu durum şubeli firmaların talepleri doğrultusunda anlaştıkları Özel Entegratör tarafından birden fazla etiket tanımlanması yapıldığında ortaya çıkmaktadır. Şube bazında faturaların ayırt edilmesi için kullanılıyor. Birden fazla etiket sadece özel entegratör tarafından özel entegrasyon kullanıcıları için tanımlanabilir, entegrasyon ya da GİB portal yönteminde kullanılamaz.

Herhangi bir etikete faturanızı gönderseniz de fatura alıcısına ulaşır. Teknik olarak istenilen etikete gönderim yapılabilir. Ancak siz hangi şubesine kesecekseniz onun etiketini kullanabilirsiniz. Karşı taraftan hangi etikete ait gönderim yapmanızı istediklerini öğreniniz. Alıcı ile görüşerek istenilen faturaların istenilen etikete gönderimini daha tereddütsüz bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Kullandığınız programın istediğiniz etiketi seçmenize izin vermesi için gerekmektedir(Portal bu işlemi yapmaktadır).

Ayrıca kayıtlı kullanıcıların etiketlerini öğrenmek için alıcıları aramak yerine 357 numaralı sorunun cevabına bakabilirsiniz.

İyi günler.Powered by Mantis Bugtracker