Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0016788E-FATURAe-Fatura DiğerHerkese Açık2014-11-20 08:532014-11-20 11:57
BildirenCAGLA12345 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0016788: yanlış gelen temel fatura
Sorumerhaba, firmamıza yanlış kesilen bir temel e-fatura bulunmaktadır. Bu faturayı temel olduğu için red edemiyoruz. İade faturası kesmekte istemiyoruz ve noter tarafından itiraz ettiğimizde de masraflı oluyor. Kep ile bu kesilmiş e faturaya itiraz etmemiz doğru olur mu? Çünkü karşı tarafta e-fatura kullanıcısı.

Yanlış kesilmiş temel e-faturalara kep ile itiraz etmenin koşulları nelerdir?
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0028158)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2014-11-20 09:54

Yanlış kesilen temel faturaya ya iade faturası düzenlenebilir yada harici yollarla sistem dışından itiraz edilebilir.Sistem dışından itiraz ya noter kanalıyla yada KEP ile yapılır.Harici yollarla(KEP) itiraz edilecek fatura muhasebe kayıtlarına alınmadan itiraz edilmelidir.Ardından faturanın göndericisi size ilgili faturayı tekrar düzenleyip göndermelidir. İade faturası kesilmeden ya da harici yollarla faturanın iptali yapılmadan tekrar aynı fatura kesilirse mükerrer fatura kesimi olacaktır.


Powered by Mantis Bugtracker