Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0097171E-FATURAe-Fatura Mali Mühür / E-İmzaHerkese Açık2021-08-05 16:372022-06-03 09:51
Bildirenkadir.dokumaci 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0097171: GİB PORTAL FATURA İPTAL/İTİRAZ HATASI
SoruMerhaba Gib portal üzerinden itiraz talebi oluşturmak istediğimde ya da iptal onayı verileceği zaman imzanız atılıyor kısmında uzun süre bekledikten sonra 'bilgilerinizin alınması sırasında bir hata oluştu' yazısı geliyor. Bu hata nasıl düzelecek?
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0159157)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2021-08-09 10:58

Sayın ilgili,
Sorununuz javadan kaynaklı olabilir. Akis kartınız kilitlenmiş olabilir. Akis kartınızın kilitlenip kilitlenmediğini kontrol ediniz. http://efatura.gov.tr/dosyalar/kilavuzlar/%C4%B0mzalama_Araci_Kullanim_Kilavuzu.pdf [^] Kılavuzu inceleyiniz .Masa üzerindeki akis kartınızı kontrol ediniz.
Kullandığınız işletim sistemine uygun sürücüleri kurmanız lazım. 32/64 bit hangisi varsa ona uygun kart sürücülerini indirip kurunuz.
Öncelikle chrome’dan imzalama aracını sayfanın altına indirip ikinci bir chrome sayfası açıp iptal portalına giriş yapabilirsiniz. Ancak İptal talebini satıcı firma oluşturabilir.
Bu nedenle http://forum.efatura.gov.tr/view.php?id=45337 [^] numaralı forum sorusunun cevabındaki işlemleri yaparak daha önceki iletilen adımlara da dikkat ederek tekrar giriş yapabilirsiniz.
İyi çalışmalar.


Powered by Mantis Bugtracker