Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0072389E-FATURAe-Fatura DiğerHerkese Açık2019-01-19 15:162019-08-25 19:50
BildirenCEMALETTIN YABUTLU 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0072389: TÜRKİYEDE İKAMET ETMEYENLERE KDV EKLENEREK HESAPLANAN FATURALAR HK
SoruBU TİP FATURALAR E.FATURA MI YOKSA E ARŞİV FATURA OLARAKMI KESİLİR.?EtiketlerBağcılar oto ekspertiz, Güngören oto ekspertiz, https://volkanyilmaz.com.tr, https://wolkanca.com.tr, İkitelli oto ekspertiz https://www.otobakekspertiz.com
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0122549)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2019-01-21 10:01

yolcu beraberi faturadan bahsediyorsanız yetki belgeli aracı kurum ile çalışıyorsanız ve efatura kullanıcısı iseniz düzenleyeceğiniz bu fatura yolcu beraber efatura olarak düzenlenmelidir. bu yöntemin dışında başka bir yöntem ile yolcu beraber eşya faturası düzenliyorsanız ve earşiv kullanıyorsanız earşiv, kullanmıyorsanız kağıt fatura olarak düzenlemeye devam etmelisiniz. ayrıntılı bilgi için konuyla ilgili efatura.gov.tr adresimizde yer alan gümrük işlemleri kılavuzumuzu inceleyebilirsiniz.


Powered by Mantis Bugtracker