Mantis Bug Tracker

Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0005757E-FATURAe-Fatura Teknik SorularHerkese Açık2014-03-06 15:002014-03-07 10:15
Bildirenderya77 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0005757: e fatura tarihle alakalı
Sorubiz gıda şirketiyiz mal aldığımız firmaya ay bittikten sonra iade faturası kesiyoruz örneğin:01-02-2014 tarihnde faturaları kestim daha sonra iade faturası çıktı 31-01-2014 fatura kesiyorduk kdvye kadar kesebiliyorduk fakat şimdi e fatura kestiğimiz için geriye dönük fatura kesemiyoruz ben mart ayına fatura kesiyorum daha sonra şubat ayı tarihli iade faturasını istiyor mal aldığımız firma şunuda belirtiyim biz e faturaları lucanet aktarım programından fys numarası vererek gönderiyoruz ben şubat ayındaki kesiceğim iade faturasını manuel elle gib numaralı şubat ayına kesebilirmiyim.bana acil dönerseniz...teşekkürler
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0009009)
zzADEM YILMAZ
2014-03-07 10:15

Sayın ilgili;

Manuel olarak GİB numarası ile tarih ve sıra numarası sırasını bozmadan düzenleyebilirsiniz. Ancak geriye dönük fatura oluşturmada yasal hükümler gayet açıktır. Burada ki tüm sorumluluk mükellefin kendisine aittir.