Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0028636E-DEFTER(Kategori Yok)Herkese Açık2015-11-06 15:192015-11-16 15:25
BildirenAziz_70 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0028636: Belge Tipi
SoruBanka işlemlerine istinaden açıklama bölümünde dekont alınamıyorsa her bir bankadan yapılan işlemler birer muhasebe fişinde gösterilebilir denmektedir.
Uygulamada bankalarda dekont alınması çok zor olmaktadır. Fakat kayıtların toplu girilmesi de kullanılan bilgisayar sistemlerinde mümkün olmuyor. Bu işlemleri banka bazında ayrıştırmak koşulu ile tek tek de girebilir miyiz?
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0050116)
SELMA CETIN CELIK
2015-11-16 15:25

Sayın İlgili,
   Banka işlemlerine ait dekontların tek tek muhasebe kaydının yapılması esas olmakla birlikte sözkonusu belgelerin bu şekilde muhasebe kaydı yapılmasının güçlüğü gözönünde bulundurulduğundan herbir bankadan yapılan işlemler birer muhasebe fişinde işlenebilir. Bu durumda, e-defterde kayda esas teşkil eden belge "muhasebe fişi" olacaktır. edefter kaydında belge tipi "other" belge açıklaması ise "muhasebe fişi"şeklinde olup, ilgili alanlara Muhasebe fişinin tarih ve numarasının girilmesi gerektiği tabiidir.


Powered by Mantis Bugtracker