Mantis Bug Tracker

Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0026164E-FATURAe-Fatura Java SorunlarıHerkese Açık2015-09-16 16:162015-09-22 12:41
BildirenChepTR 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0026164: e-Fatura Görüntüleyici, Java V1.7
SoruMerhaba,

Forum üzerinde sorulan ve cevaplanan soruları okudum, ancak aradığım net cevabı bulamadım. Yeni kullanıma sunduğunuz e-Fatura Görüntüleyici (Sürüm 1.3.3) ile faturayı görüntüledikten sonra, kağıda yazdırmak veya PDF dosyaya yazdırmak istedim. Sanırım, bu sürüm baskı eylemini desteklemiyor.

Nasıl baskı yapacağız veya PDF belge elde edeceğiz?

Basılı belgenin asıl olmayacağını, sadece XML formatında olan dosyanın geçerli olduğunu biliyorum. Yine de, kağıda basılan belge, günlük bazı işlemler için gerekli olmaktadır.

Saygılarımla,
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0044743)
zzTUGBA KASIKCI
2015-09-16 18:08

Merhaba,

Faturalarınızı GİB-Portalinden yazdırabilirsiniz.

Bazı tarayıcılarda pdf'e yazdır seçeçeği bulunmaktadır. (bazılarında eklenti olarak yüklenmesi gerekebilir)

Faturaların XML'den PDF'e çevrilmesi için ek bir program kullanılabilir.

İyi günler.
(0044751)
ChepTR
2015-09-17 09:56

Cevap için teşekkür ederim. Soruyu, aşağıda anlattığım durum için sormuştum.

GİB e-fatura portalında aktif olarak duran bir fatura veya portal üzerinde arşive aktarılan bir fatura için zaten problem yok. Bu faturaları yazdırmak mümkün. Ancak, belli bir zaman sonra portal yönetimi tarafından arşivde duran fatura kayıtları silindiğinden, fatura kayıtlarını (XML olarak) kendi bilgisayarımıza indirmekteyiz. e-Fatura Görüntüleme yazılımını da, kendi bilgisayarımıza indirilen faturaları görüntülemek için kullanmaktayız.

Bilgisayara indirilen fatura XML leri, e-Fatura Görüntüleme yazılımı ile açıldığında, baskı işlemi yapacak hiçbir araç bulunmamaktadır. Önerdiğiniz PDF'e dönüştüren ücretli veya ücretsiz araçlar ise, baskı işlemi yapma yeteneği olan yazılımlar ile çalışmaktadır.

Lütfen, bu açıklamalara gore bir cevap yazarmısınız?

Saygılarımla,
(0044889)
zzTUGBA KASIKCI
2015-09-22 12:41

Merhaba,

Mevcut durumda E-Fatura Görüntleyici Programında yazdırma seçeneği bulunmamaktadır.

İyi günler.