Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0025536E-DEFTERe-Defter Teknik SorularHerkese Açık2015-08-27 14:052015-08-27 14:16
Bildirenvolkqn 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0025536: E Defter Başvurusu ( GiB maili hk.)
SoruWeb sayfası üzerinden e-defter başvurumuzu mali mühür ile onayladıktan sonra, başvurumun başarılı olduğu bilgisi butonu tamam olarak işaretledim.
Müracatımız ile ilgili kılavuzda mail tarafımıza iletileceği belirtilmiş olup henüz tarafımıza gelen bir mail bulunmamaktadır.
Mail adresinde yanlışlık olmadığını ve bu durum karşısında tekrardan başvuru yapmamız gerekir mi ? bilgilerinizi rica ederim.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0043637)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2015-08-27 14:15
güncelleme tarihi: 2015-08-27 14:16

Merhabalar,

Başvurunuz başarılıysa başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Başvuru Sorgulama(https://uyg.edefter.gov.tr/edefterbasvuru/Sorgula.jsp [^]) ekranında bulunan Uygulama Başlama Tarihi’nde yazan tarihte defterlerinizi elektronik olarak tutmaya başlamalısınız.

Seçtiğiniz yazılımla oluşturduğunuz Yevmiye ve Defteri-Kebirlerinizi e-defter Uygulamasına yüklemelisiniz. Sonra beratınızı indirip saklamalısınız. Detaylı bilgiler için http://www.edefter.gov.tr [^] sitemizi inceleyiniz.

e-defter Uygulaması : https://uyg.edefter.gov.tr/edefter/ [^]

İyi çalışmalar.Powered by Mantis Bugtracker