Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0022881E-DEFTER(Kategori Yok)Herkese Açık2015-05-09 15:482019-04-16 11:55
Bildirenhturkmen 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0022881: e-defter düzenleme kaydı
SoruMerhaba ,

Ocak ayına ait e-defter oluşturup merkeze gönderildi.Berat başarılı bir şekilde alındı.
Fakat mizan ile yevmiye kayıtlarımızdaki dip toplamların tutmadığını farkettik.
Bununla ilgili düzenleme kaydı nasıl oluşturacağız.
İptalini mi isteyeceğiz yoksa dilekçe ile sadece hatalı olan kayıtlarımı bildireceğiz?
Ocak ayına ait olduğu için bu durumun yine süresi 29.05.2015 midir?
Yapmamız gereken işlemler için yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0038645)
zzEMRE YENIARAS
2015-05-11 09:32

Kontrollerin mutlaka berat gönderilmeden önce yapılması gerekmektedir. Elektronik defter yevmiye ve kebir Beratlarının silinmesi ile ilgili dilekçe göndermeniz gerekmektedir. Ancak yevmiye ve kebir beratlarında almış olduğunuz hatanın ayrıntılarını dilekçenizde belirtmeniz gerekmektedir. Dolayısıyla alınan hata eğer teknik bir hata ise yazılım uyumluluk firmasıyla irtibata geçit ayrıntılı rapor almanız gerekmektedir. Eğer muhasebesel işlemlerinizden kaynaklanıyorsa bunu ayrıntılı olarak dilekçenizde belirtmelisiniz. Dilekçenizde olması gereken bilgiler maddeler halinde aşağıdadır:
   Vergi kimlik no
   Yazılım uyumluluk firmasının tam adı
   Hata muhasebesel işlemlerden veya almış olduğunuz yazılım uyumluluk programından kaynaklanıyorsa(burada firmadan ayrıntılı rapor almanız gerekmektedir) dilekçenizde ayrıntılarını belirtmelisiniz
   Son olarak hangi ayın beratları Silinmesi isteniyorsa net olarak Dilekçede belirtilmelidir. (***Ör: Ocak 2015 ayına ait yevmiye ve kebir Beratlarının silinmesini talep ediyoruz)
  
 NOT: Ay bazında beratlar silindiğinden ay İçindeki sadece bir parçanın silinmesi işlemi yapılmamaktadır. Ayrıca yevmiye ve kebir beratları beraber silinmektedir.
  
 Dilekçenizi yukardaki bilgilere göre güncelledikten sonra Yeni Ziraat Mahallesi Etlik Cad. No: 16 06110 Dışkapı / ANKARA adresine gönderiniz.


Powered by Mantis Bugtracker