Mantis Bug Tracker


Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0020304E-FATURAe-Fatura DiğerHerkese Açık2015-02-23 11:022016-02-03 23:11
Bildirensahin coskun 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0020304: E-faturaların tahakkuk işlemlerinin yapılarak muhasebe kayıtlarına alınması
SoruE-fatura kullanıcısı olan şirketlere düzenlenen e-faturaların tahakkuk işlemlerinin yapılarak muhasebe kayıtlarına alınabilmesi için elektronik ortamda düzenlenen faturaların kağıt çıktılarının alınarak kullanılması veya pdf formatındaki kayıtlarının kullanılması hakkında bir zorunluluk var mıdır?Varsa bu zorunluluk hangi mevzuatın hangi mevzuatına dayanmaktadır?Bilgilendirir çok memnun olurum.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0033187)
zzMEHMET PEKER
2015-02-23 17:20

Portaldeki faturalarınızı (arşivleyerek) ve posta kutusu yanıtlarınızı bilgisayarınıza indirip ttp://www.efatura.gov.tr/dosyalar/tebligler/397SiraNoluVUKGenelTebligi.pdf [^] [^] adresinde belirtilen 6. madde başlığında belirtilen şartlar altında elektronik ortamda saklamak zorundasınız.
Faturaların XML halinde saklanması gerekmektedir.
konu hakkında 350 nolu sorudan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

“SORULARI GÖRÜNTÜLE” sayfasındaki “ARA/Filtrele” bölümünden arama yapabilirsiniz. Bu şekilde soru sormaksızın çözüme çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Powered by Mantis Bugtracker