Mantis Bug Tracker

Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0001949E-FATURAe-Fatura TebliğleriHerkese Açık2014-01-06 17:122014-01-13 12:07
BildirenMEHMETONCER 
DurumcevaplanmışÇözümcevaplandı 
Konu0001949: belge basım bilgileri kontrolü
Soruiyi günler. Bağlı bulunduğumuz vergi dairesi Müdürlüğü'ne kdv iadesi için yüklenilen kdv ve indirilecek kdv listesi gönderdik. müdürlük indirilecek kdv listesindeki hataları tarafımıza verdi ve bana gelen hata raporunda tarafımıza kesilen e-faturaların belge basım bilgileri olmadığı yönünde bir yazı ile karşılaştım. e-fatura 'da sizin de malumunuzdur ki belge basım bilgisi diye bir durum söz konusu değil. Şimdi bu konuyu ben vergi dairesi Müdürlüğü'ne açıklamakta biraz zorlanacağım sanırım. Müdürlük sistemde belge basım bilgileri görünmüyor gerekli düzeltmeyi yapın diye talimat vermekte. Ben bu durum hakkında sizden yardım beklemekteyim. Teşekkürler.
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.
Eklenen Dosyalarpdf file icon 5125_140106152908_001.pdf [^] (42,122 Bayt) 2014-01-06 17:12

- İlişkiler

-  Cevap
(0003156)
zzADEM YILMAZ
2014-01-13 12:07

Konu hakkında KDV servisinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca elektronik fatura uygulaması eski sistem uygulaması ile aynı olup herhangi bir değişiklik arzetmemektedir. Söz konusu vergi dairenize elektronik fatura uygulaması kapsamında olduğunuzu ve ilgili faturaların elektronik ortamda gönderildiğini belirtiniz. Elektronik olarak göndermiş olduğunuz faturalarınızın ID numaralarını iletebilirsiniz.