Gelir İdaresi Başkanlığı E-Fatura Forumu - E-FATURA
Soru Detaylarını Görüntüle
0000675E-FATURAe-Fatura Entegrasyon YöntemiHerkese Açık2013-12-23 09:582016-04-06 09:16
AYSE DEMIROGLU 
cevaplanmışcevaplandı 
Bu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.
0000675: Zarftan Çıkartılan Faturanın İmzasının Doğrulanamaması
Harici programla oluşturduğum faturayı E-Fatura görüntüleyici ile görüntüleyebiliyor ve mali mühür ile onaylayabiliyorum. Ancak hazırlamış olduğum mühürlü faturayı zarfladıktan sonra zarftan tekrar çıkardığım zaman e-fatura görüntüleyicisinde görüntüleyemiyorum. Hatanın sebebi ne olabilir?
Hiçbir etiketi yok.

Cevap
(0000692)
2013-12-23 10:01   
Merhaba,

e-Fatura Test Plani Kılavuzunda 3. Ön Hazırlıklar başlığı altındaki h, i, j ve k adımlarında yapılan eksiklik / hatalardan dolayı bu durum ile karşılaşmaktasınız. Bu adımları dikkatli bir şekilde uygulayınız:

h. UBL-TR formatına uygun ve mali mühür sertifikası ile onaylanan e-faturalar, SBDH(Standard Business Document Header) standardındaki zarfa konmalı ve zarf şema(XSD) ve schematron kontrolünden geçirilmelidir.
i. Zarfa konmuş e-faturalar, zarftan çıkarılmalı ve tekrar e-Fatura Görüntüleyici ile doğrulanabilmeli ve görüntülenebilmelidir.
j. UBL-TR formatına uygun ve mali mühür sertifikası ile onaylanan uygulama yanıtı, SBDH(Standard Business Document Header) standardındaki zarfa konmalı ve zarf şema(XSD) ve schematron kontrolünden geçirilmelidir.
k. Zarfa konmuş uygulama yanıtı, zarftan çıkarılmalı ve tekrar e-Fatura Görüntüleyici ile doğrulanabilmeli ve görüntülenebilmelidir.