Gelir İdaresi Başkanlığı E-Fatura Forumu - E-FATURA
Soru Detaylarını Görüntüle
0056600E-FATURAe-Fatura DiğerHerkese Açık2017-06-30 11:112020-06-18 23:39
alicelik 
cevaplanmışcevaplandı 
Bu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
0056600: İhracat faturası üzerinde müşteri adresinin ve sevk adresinin farklı olması
Merhabalar,

İhracat yapan bir firmayız. 1 temmuz itibariyle e fatura ya geçiyoruz.

Benim sormak istediğim soru şu;

Bizim faturalarımızda hem müşterimizin adresi bulunmaktadır. Hem de teslim edilecek yerin firma bilgileri ve adres bilgileri yer almaktadır.

Kullanmış olduğumuz özel entegratör de sadece teslim edilecek yerin adres bilgilerini girebileceğimizi söylediler. Teslim yerindeki firmanın ünvanını giremiyorum.

Çalışmış olduğumuz özel entegratör firmamıza bu konuyu ilettim. Bana GİB'in standartı bu şekildedir dediler.

Benim e-faturada yer alan teslim yeri alanına teslim edilecek firmanın ünvanını nasıl yazabilirim?

Adres bilgilerinin yer aldığı alanlardan birine firmanın ünvanını girsem bir sorun teşkil eder mi?

Şimdi teşekkürler.
Hiçbir etiketi yok.

Cevap
(0095988)
2017-06-30 16:23   
UBL-TR Ortak Elemanlar - V 0.7.pdf dokumanında sorunuzun cevabı bulunmaktadır. Teslimat yapılacak (ürünleri teslim alacak) tarafın detaylarını yazacak yer bulunmaktadır.