Gelir İdaresi Başkanlığı E-Fatura Forumu - E-FATURA
Soru Detaylarını Görüntüle
0025967E-FATURAe-Fatura Entegrasyon YöntemiHerkese Açık2015-09-10 14:592015-09-10 15:45
zdonmez 
cevaplanmışcevaplandı 
Bu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
0025967: test basvurusunda mali muhur sorunu hk.
Merhabalar, test hesabimizi aktive etmek icin tek yol online basvuru mu? 7 Eylul tarihli duyurudaki BIS basvuru formunda, formu imza-kase ile fakslayarak ve eposta ile basvurabilecegimiz yaziyor. Ancak bu formu fakslayip eposta gonderdigimizde GIB'den negatif bir yanit aliyoruz. Malimuhurumuz HSM oldugu icin online olarak basvuru yapamiyoruz. Su an elimiz kolumuz baglanmis durumda. Bizim durumumuzdaki diger firmalari da dusunerek bu konuda bir cozum bulabilirseniz cok memnun oluruz. Cok tesekkurler. iyi calismalar.
Hiçbir etiketi yok.

Cevap
(0044361)
2015-09-10 15:45   
Merhaba,

Dilekçe ve e-posta ile işlem yapılamamaktadır.

Online başvuru yapamamamız durumunda dilekçe ile test tanım formunuzu, test ortamının neye istinaden (entegrasyon testleri için mi, UBL 2.1 testleri için mi) açılmasını istediğinizi, online test tanım formunu yükleyememe sebebinizi, test hesabınızın açılmasını talep ettiğinizi belirtebilirsiniz. Test tanım formunu doldurarak dilekçenize ekleyiniz. (maalesef dilekçe ile yapılan işlem online başvuruya göre daha uzun zaman alabilecektir.)

Adres: Gelir İdaresi Başkanlığı Denetim ve Uyum Yönetimi Daire Başkanlığı (33.Müdürlük) Yeni Ziraat Mahallesi Etlik Cad. No: 16 06110 Dışkapı/ANKARA)

İyi günler.