Gelir İdaresi Başkanlığı E-Fatura Forumu - E-FATURA
Soru Detaylarını Görüntüle
0002146E-FATURAe-Fatura Teknik SorularHerkese Açık2014-01-08 11:502016-02-02 20:49
OZGUR EREN 
cevaplanmışcevaplandı 
Bu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.
0002146: POSTA KUTUSU GÖNDEREMİ
Temel ft. senaryosu kullanıyorum, ticari senorya ile gelen kabul edip posta kutusuna düşen cevaplarımı göndermem için kart tanımlamaya çalıştığımda, uygulama yükleniyor mesajı geliyor ve sistem atıyor.Ne yapmamız gerekiyor,tşk.

iyi çalışmalar.
dosya ektedir.
Hiçbir etiketi yok.

Cevap
(0002850)
2014-01-10 13:38   
Merhabalar;
Kart tanımlaması yaptıktan sonra "Giriş" butonuna bastığınızda sertifika bilgileri boş gelirse;
  Eğer Akiskart kullanıyorsanız;
http://www.kamusm.gov.tr/depo/sertifikalar/depo.jsp [^] [^] [^] adresinden sertifikaları indirip Bilgisayarınızda "Users/KULLANICI_ADI/trustedRoots" dizininin içine koyunuz. Ardından Denetim masası --> Java --> General Setting --> Delete Files işlemini yaptıktan sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Eğer diğer kartlardan birisini kullanıyorsanız ilgili kart sağlayıcının sitesinden gerekli sertifikaları indirip yine "Users/KULLANICI_ADI/trustedRoots" dizini içerisine ekleyiniz. Ardından Denetim masası --> Java --> General Setting --> Delete Files işlemini yaptıktan sonra tekrar deneyebilirsiniz.

İyi çalışmalar..
(0002877)
2014-01-10 15:21   
tşk, isim tanımlama kısmına 2 kelime olarak firma ismini veriyordum ancak arada

boşluk bırakmayacak şekilde tekil bir isim tanımladığımda sorunsuz giriş

yapabildim.Yeni kullanıcı tanımlayacakların bilgisine.
(0003021)
2014-01-11 23:37   
Sorunun çözüldüğüne sevindik. Paylaşımınız için teşekkürler.