Mantis Bug Tracker

Soru Detaylarını Görüntüle Cevaplara Git ] Yazdır ]
Soru NumarasıProjeKategoriDurumu GörüntüleSoruluş ZamanıSon Güncelleme
0004980E-FATURAe-Fatura Teknik SorularHerkese Açık2014-02-19 11:082014-02-26 17:18
Bildirenselcukbayar 
DurumçözümlenmişÇözümçözümlendi 
Konu0004980: e-fatura onay
Sorumerhabalar iade faturası onaylamak istdeğimde karşıma bir ekran geliyor ekranda kart kütüphane dosyası ve adı yazıyor proğramın dosyalarını seçiyorum isim yazıyorum fakat ekle dediğim zaman onaylama yapmıyor yardımcı olursanız sevinirim sanırım bugün onaylamam gerekiyor iyi çalışmalar
EtiketlerHiçbir etiketi yok.
ÖNEMLİ UYARIBu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamakta olup sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.
Eklenen Dosyalar

- İlişkiler

-  Cevap
(0007687)
Gelir İdaresi Başkanlığı
2014-02-20 14:14
güncelleme tarihi: 2014-02-20 15:01

Sisteme Bağlanmadan Önce Yapılacaklar:

1) Template İnternet File Temizliği ve Java Console nin açılışı:

a) Tarayıcınızdan sistemimizle olan bağlantınızı “Çıkış” ile kopartın.
b) Açık Olan Tüm tarayıcılarınızı kapatın.(Internet Explorer,Google Chrome vs.)
c) Başlat/DenetimMasası/Java/General altında TemplateInternetFıles/Settings/DeleteFiles/LOG Dosyaları SİL.
d) Başlat/DenetimMasası/Java/Advanced altında +Java Console/Show Console işaretleyin.
           “OK” veya “Tamam” dedikten sonra Denetim Masasından çıkın.

2) (https://portal.efatura.gov.tr/efatura/eimza-yardim.html [^] [^] [^] adımları izleyerek e-fatura sistemine bağlanın. Mesela Google Chrome ile)

3) Onaylama Aşamasında Kart “Tanımla” seçin. Kütüphane Dosyası kısmına : Bilgisayarınızda yüklü olan “akisp11.dll” dosyasının bulunduğu adresi girin.
Genelde “C:\Windows\System32\akisp11.dll” yüklenmiş oluyor. Kart ismi olarak da 6 karekteri geçmeyen ve Türkçe karekter içermeyen bir isim girin.
“EKLE “ butonunu tıklayın.

Bundan sonraki aşama şifre(pin kodu) giriş –imza-onay-gönder” şeklinde devam ediyor. Bütün bunları yaptıktan sonra bir sorunla karşılaşırsanız. Java konsolun ve hata alırsanız java logunun ve hata aldığınız ekranın görüntüsünü bize gönderin.