Gelir İdaresi Başkanlığı E-Fatura Forumu - E-DEFTER
Soru Detaylarını Görüntüle
0071064E-DEFTERe-Defter DiğerHerkese Açık2018-12-19 15:242021-01-29 23:42
volkan medik 
cevaplanmışcevaplandı 
Bu forum sitesinde yazılanlar özelge niteliği taşımamaktadır,sadece mükelleflerimize yardımcı olma amaçlıdır.Verilen cevaplar sistemde yapılan güncellemelerle birlikte değişebilmektedir.Cevaplanma tarihine bakınız,daha güncel bir cevap verilmiş olabilir.
0071064: e defter başvuru
e defter başvuru sürecinde istenilen tüm şartları yerine getiriyorum fakat başvuru oluşturamıyorum yardımcı olurmusunuz
Hiçbir etiketi yok.

Cevap
(0120344)
2018-12-19 16:20   
Sayın ilgili,
 Öncelikle mali mührünüzde sorun olup olmadığı hakkında mali mühür üreticiniz KAMU SM ile görüşünüz. KAMU SM'den mali mührünüzde sorun olmadığı bilgisini almanız durumunda;
 Bilgisayarınızda varsayılan tarayıcı Google Chrome olarak ayarlarınız.Tarayıcı olarak Google Chrome kullanınız. mali mührünüz bilgisayarında takılı iken, öncelikle http://www.efatura.gov.tr/anasayfa.html [^] [^] [^] [^] [^] [^] [^] adresinden imzalama aracını bilgisayarınıza indirerek çalıştırınız. Açılacak https://localhost:8543/ [^] [^] sekmesinde sırasıyla “Gelişmiş” ve “localhost sitesine ilerle (güvenli değil)” seçeneklerini seçerek ilerleyin.
 Sonrasında Crome'de yeni bir sekme açarak https://uyg.edefter.gov.tr/edefterbasvuru/ [^] [^] sayfasında "İMZALAMA ARACI DESTEĞİYLE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN..." butonuna tıklayınız ve bilgilerinizi doldurarak başvur butonuyla başvurunuzu başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 Bilgisayarınızda birden fazla java yüklü olmamalıdır
 NOT: imzalama aracını çalıştırmadan önce kullanım kılavuzda belirtilen ayarlarınızı yapınız.”
NOT: Akıskart tanımlaması için 355 numaralı forum sorusunun cevabına göre işlem yapabilirsiniz.
 iyi günler.